Bugun...Perinçek: 'Kürdistan' bayrağına HAYIR!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Genel Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, AKP hükümetinin Atatürk Hava Alanına, Esenboğa’ya, Çankaya’ya Kürdistan Bayrağı çekmesine HAYIR dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 01-03-2017 14:29:25 Tarih: 01-03-2017 14:09

Perinçek: 'Kürdistan' bayrağına HAYIR!

Perinçek, şunları belirtti:

 

"ATATÜRK HAVA ALANI ESENBOĞA VE ÇANKAYA’DA
KÜRDİSTAN BAYRAĞI"


"Önceki gün Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin Türkiye’ye yaptığı ziyaret nedeniyle İstanbul Atatürk Hava Alanı’na ve Esenboğa Hava Alanı’na sözde “Kürdistan” bayrağı çekildi. Yine dün Çankaya’da Başbakan Binali Yıldırım ile Mesut Barzani arasındaki görüşmede Kürdistan bayrağı dikkat çekti.

 

 

İKİNCİ İSRAİL BAYRAĞINA HAYIR!


Başbakan Binali Yıldırım, “Kürdistan” Bayrağı açılmasını bugün “Diplomatik teamül” olarak niteledi. Bir devlet ancak tanımış olduğu bir devletin bayrağını tanır.


Türkiye’nin bağımsız devlet olarak tanıdığı devletlerin arasında “Kürdistan” diye bir devlet bulunmuyor.


Kaldı ki, bugün komşularımız arasında ve dünyada “Kürdistan” diye bağımsız bir devlet bulunmuyor. “Kürdistan Bölgesi”, Irak Anayasası’nın 117. Maddesine göre, Irak devleti içinde federe bir bölgedir. Barzani’nin bağımsız bir devletin başkanı gibi karşılanması, ABD’nin Kürdistan planına EVET anlamı taşıyor. Bu tavır, aynı zamanda Irak Devletinin bütünlüğüne karşı komşulukla bağdaşmayan bir kötü niyeti de içermektedir. Kesinlikle kınıyoruz.


Türkiye ile İngiltere arasında 1926 yılında imzalanan Ankara Antlaşmasının 5. Maddesine göre, Türkiye ile Irak arasındaki sınır kesindir ve bozulamaz.


Birleşmiş Milletler Sözleşmesine göre, devletlerin sınırlarıyla oynanamaz.


Irak’ın toprak bütünlüğü, Uluslararası Hukukun ve bölge ülkelerinin güvencesi altındadır. O sınırı bozmaya kalkanlar, karşılarında bütün bölge ülkelerini ve en önemlisi Mehmetçiği bulacaklardır.


O sınırda yeni bir Devletin oluşturulması, hem Türkiye’nin bölünmesi planına hizmet eder, hem de Uluslararası Hukuka aykırıdır.


Bugün bağımsız bir Kürdistan Devleti yoktur, ancak Amerikan silahıyla hazırlanan bir Bağımsız Kürdistan Devleti planı vardır.


Ne var ki, Kürdistan planı, artık bir hâyâldir. Ancak bölgeyi bir kez daha karıştırmak için gündeme getirilebilir.


AKP Yönetimi, Kürdistan bayrağıyla ABD’nin İkinci İsrail planına EVET demiştir.


Biz Vatan Partisi ve Türk Milleti olarak, İkinci İsrail planına HAYIR diyoruz.

 


MÜSLÜMAN KANI DÖKÜLMESİNE HAYIR!


ABD, sözde Kürdistan’ı kurmak için Irak’ı iki kez işgal etti; Suriye’de yıllardır sürüp giden iç savaşı tezgâhladı, milyonlarca Müslümanın kanına girdi.


Sözümona “Kürdistan”, bir Kürt devleti projesi değildir. ABD silahıyla, Müslüman kanı dökülerek kurulan devlet, Kürtlerin devleti olmaz, İkinci İsrail olur.


O nedenle Atatürk Hava Alanına, Esenboğa’ya ve Çankaya’ya çekilen bayrak, İkinci İsrail bayrağıdır.


Irak’ın kuzeyinde “Kürdistan Bölgesi”, ABD silahıyla Müslüman kanı dökülerek kuruldu.


Suriye’nin kuzeyindeki “Kürt Koridoru”, Müslüman kanı dökülerek açıldı.


Bundan sonra da Diyarbakır merkezli sözde “Kürdistan” ancak Müslüman kanı dökülerek kurulur. PKK/PYD terörü ABD tarafından bu nedenle silahlandırılmakta ve desteklenmektedir.


Bu nedenlerle Kürdistan bayrağı, Müslüman kanı dökülmesine EVET bayrağıdır.


Biz Vatan Partisi ve Türk Milleti olarak, Müslüman kanı dökülmesine HAYIR diyoruz!

 

 

PKK/PYD BAYRAĞINA HAYIR!


ABD, Suriye’de yenilmiştir. ABD’nin “Kürdistan” planı bozguna uğramıştır. Ancak hâlâ bu yönde bir inat görülüyor. PKK/PYD, ABD tarafından “Kürdistan” planı için Türk Ordusuna karşı silahlandırılıyor ve destekleniyor. “Kürdistan”ın, daha doğrusu İkinci İsrail’in merkezinin Diyarbakır olduğu haritalarda gösterilmiştir. ABD’nin “Kürdistan” planındaki baş piyonu PKK/PYD’dir. O nedenle “Kürdistan” bayrağı aslında PKK bayrağıdır. Nitekim “Kürdistan” Bayrağı çekilmesini PKK ve PYD resmî açıklamalarla destekledi. HDP de, “Kürdistan” bayrağı çekmesini alkışladı.


AKP Yönetimi, Kürdistan bayrağı çekerek aynı zamanda PKK bayrağına EVET demiştir.


Biz Vatan Partisi ve Türk Milleti olarak, PKK bayrağına HAYIR diyoruz.

 

 

 

MEHMETÇİĞİN VE POLİSİMİZİN
ARKADAN HANÇERLENMESİNE HAYIR!


Türk Ordusu, Fırat Kalkanı Harekâtıyla ABD’nin Kürdistan planını bozmak için savaşıyor. AKP Yönetimi, Ankara’da ve İstanbul’da “Kürdistan” Bayrağı açarak, Mehmetçiği arkadan hançerlemektedir.


Türk Polisi, PKK’nın canlı bombalarının üzerine hayatını feda ederek atlıyor. AKP Yönetimi, Ankara’da ve İstanbul’da Kürdistan Bayrağı açarak, Türk Polisini de arkadan hançerlemektedir.

 

 

 

BAŞKANLIK SİSTEMİNE EVET 
“KÜRDİSTAN” PLANINA EVET OLUR


AKP Yönetiminin Ankara ve İstanbul’da “Kürdistan” Bayrağı açması, Başkanlık sisteminin Türkiye’ye ne getireceğini apaçık sergilemiştir. Takke düşmüş ve başkanlık sistemi gözükmüştür.


Başkanlık Sistemine EVET, “Kürdistan” planına EVET olur.

 

 

DEVLET BAHÇELİ “KÜRDİSTAN” BAYRAĞINA HAYIR DİYORSA
REFERANDUMDA EVET DİYEMEZ


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Kürdistan Bayrağına HAYIR dedi. Ancak bu Hayır’ın inandırıcı olması için, Başkanlık Sistemine de HAYR demesi gerekir. Aksi takdirde, bugün yaptığı konuşma, halkı aldatma çabasından başka bir anlam taşımayacaktır.


Kürdistan Bayrağı açılması, kimlerin bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ ile el ele verdiklerini sergilemiştir.


Kürdistan Bayrağına HAYIR diyenler, Kürdistan Bayrağına EVET diyenlerle aynı cephede olamaz!


Devlet Bahçeli’yi Kürdistan Bayrağı’na HAYIR demek için, Başkanlık sistemine de HAYIR demeye davet ediyoruz.

 

 

“KÜRDİSTAN” BAYRAĞININ GEÇMİŞTE DE AÇILMASI
SUÇU AĞIRLAŞTIRIYOR


AKP Hükümetinin Sözcüleri, Kürdistan Bayrağını kendi hükümetleri döneminde geçmişte de açtıklarını itiraf ettiler.


Bu itiraf, onların bu suçu tekrar etmeye devam ettiklerini gösteriyor. Suç, ağırlaşmaktadır.


AKP Yönetimi, “Kürdistan” Bayrağı açtığı Açılım siyasetleriyle, Diyarbakır’da “Kürdistan” ağırlamaları yaparak,PKK’yı güçlendirmiş, PKK’nın mayın döşemesine, hendekler kazmasına, bölgedeki vatandaşların evlerini işgal etmesine, haraç toplamasına, belediyeleri terör faaliyetinin üsleri haline getirmesine, PKK’nın Meclise girmesine izin vermiştir.


Bugün yeniden dalgalandırılan “Kürdistan Bayrağı”, Açılım siyasetini hortlatma tehlikesini içermektedir.


Oysa Açılım mezara gömülmüştür.


Hiçbir güç, Açılım’ı hortlatamaz!

 

 

AKP VE MHP’Lİ VATANDAŞLARIMIZ
“KÜRDİSTAN” BAYRAĞINA KESİNLİKLE EVET DEMEZ


Bugün Cumhurbaşkanlığı Sistemine EVET diyen AKP ve MHP, Kürdistan Bayrağına EVET diyen PKK ve HDP ile aynı cephede buluşmuş oldular.


Bu olay, bugünkü AKP yönetimine ve MHP’ye şiddetli bir uyarıdır.


AKP ve MHP’ye oy veren vatandaşlarımız, “Kürdistan” Bayrağı açılmasına kesinlikle EVET demez!


Biz Vatan Partisi olarak, AKP ve MHP seçmeni vatandaşlarımızla el ele Başkanlık Sistemine HAYIR diyoruz!

 

 

KÜRT VATANDAŞLARIMIZIN BAYRAĞI 
AYYILDIZLI AL BAYRAĞIMIZDIR


Kimilerinin söyledikleri gibi, Kürdistan Bayrağı açmak, Kürt vatandaşlarımızın oylarını kazanmaz. Tam tersine Kürdistan Bayrağına en başta Kürt vatandaşlarımız HAYIR diyor.


Kürt vatandaşlarımızın bayrağı Ayyıldızlı Al Bayraktır.


Kürt vatandaşlarımızın ataları Doğu Cephesinde, Çanakkale’de, Güney Cephesinde Amerikalı grafikerlerin çizdiği sözde bayrak altında şehit olmadılar. Milletlerin bayraklarını yabancı silahlı kuvvetler çizmez.

 

 

İNİŞE GEÇEN KUVVETLER HEP HATA YAPAR


Tek başına AKP yönetiminin sonu gözükmüştür. Türkiye, Kürdistan Bayrağını savunur durumlara düşen AKP yönetimini sırtında taşımaz.


İnişte olan AKP, birbiri ardı sıra hatalar yapmakta ve iyice batmaktadır.


Bugün dış ve iç cephede yürüttüğümüz Vatan Savaşının zafere ulaşması için Millî Seferberlik Hükümeti şarttır ve kaçınılamaz.

 

 

Perinçek, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında havalimanlarına Kürdistan bayrağı açılmasına tepki göstererek, ‘İstanbul'da bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir?’ dedi. Acaba bu AKP ve MHP arasında gerginliğe neden olabilir mi? Ayrıca referandumda evet diyenler arasında bir etki yaratır mı?” sorusuna Perinçek, “Kim yaptı diye bir soru olabilir mi? Her şey ortada. Sayın Binali Yıldırım arkasında duran bayrağın farkında değil mi? Ajanlar mı getirdi onu oraya? Bahçeli’nin kimin yaptığını sorması olayın rehavetini anlamadığını gösteriyor. Ancak Türk milleti bunu cezalandıracaktır. Yine milletimiz Kürdistan bayrağı açanlarla referandumda ortaklık yapan Bahçeli’yi de hizaya getirecektir. MHP’nin o kadar duyarlı, vatansever seçmeni var ki, onlar zaten kararlarını vermiştir. Bir de AKP ‘Bölücüler hayır dediği için evet diyoruz’ açıklamaları yapıyordu. Kimin hangi tarafta olduğu ortaya çıktı. Bölücülerle hareket edenler ortada. PKK kimi alkışlıyor. Bu PKK’nın bayrağıdır. Yaptıkları bu hatayı toparlayamayacaklar. Referandum sonucu şimdiden hayırlı olsun” yanıtını verdi.

 

 

 

‘HABERİ DARBECİLİKLE İZAH ETMEK AKIL DIŞI’


Perinçek, “Hürriyet gazetesinin ‘Karargah Rahatsız’ başlıklı haberine açılan soruşturmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da şu yanıtı verdi: Genelkurmay ile ilgili bazı söylentiler vardı. Hürriyet gazetesi de kamuoyunu bilgilendirme görevi yaptı. Bu haberle diğer gazetelerin de önüne geçmiştir. TSK’nın bu açıklık getirilemeyen söylentilerle yıpratılması daha mı iyi? Hele haberi darbecilikle izah etmeleri akıl dışıdır. O bakımdan bravo Hürriyet gazetesine. Rahatsız olmayı anlamak mümkün değil. Tabii psikolojik savaş karşısında Genelkurmayın rahatsız olması normal. Savaşlar aynı zamanda dedikodu ve psikolojik savaşlarla yapılıyor. Genelkurmayın bu dedikodulara cevap verip, ordumuzun moralini güçlendirmesi, komuta kademesi ile subayları, erleri arasında birliğin, güvenin olduğuna yönelik tavrı alması da son derece yerindedir. Ancak savcıların ise hangi ceza kanun maddesine göre o soruşturmayı açtığına şaşıyorum. Vatan Partisi olarak kamuoyunu aydınlatan Hürriyet gazetesi ile dayanışma içerisindeyiz."

 
Kaynak: http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/basin-aciklamalari/dogu-perincek-kurdistan-bayragina-hayir-23368

Bu haber 386 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 26 17 2 7 41 13 58 +28
2 Galatasaray 26 15 4 7 55 27 52 +28
3 Beşiktaş 26 13 5 8 51 34 47 +17
4 Trabzonspor 26 12 7 7 45 36 43 +9
5 Yeni Malatyaspor 26 10 9 7 37 33 37 +4
6 Atiker Konyaspor 26 8 7 11 32 30 35 +2
7 Antalyaspor 26 10 11 5 29 41 35 -12
8 Çaykur Rizespor 26 8 8 10 37 33 34 +4
9 Sivasspor 26 9 10 7 38 39 34 -1
10 Kasımpaşa 26 10 12 4 44 48 34 -4
11 Alanyaspor 26 10 12 4 28 33 34 -5
12 Kayserispor 26 8 9 9 24 34 33 -10
13 Fenerbahçe 26 7 9 10 32 37 31 -5
14 MKE Ankaragücü 26 9 13 4 27 41 31 -14
15 Bursaspor 26 5 8 13 24 31 28 -7
16 Göztepe 26 8 15 3 26 34 27 -8
17 BB Erzurumspor 26 4 12 10 26 35 22 -9
18 Akhisarspor 26 5 15 6 27 44 21 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 12 9 2 1 22 7 28
2 Ümraniyespor 14 9 4 1 22 12 28
3 Denizlispor 13 8 2 3 24 9 27
4 Altınordu 13 7 2 4 24 9 25
5 Hatayspor 13 6 2 5 20 8 23
6 Balıkesirspor Baltok 12 7 3 2 16 11 23
7 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
8 Osmanlıspor FK 14 7 6 1 17 14 22
9 Gazişehir Gaziantep FK 13 6 4 3 19 10 21
10 Eskişehirspor 14 5 3 6 17 17 21
11 Boluspor 13 5 4 4 16 12 19
12 Altay 13 5 5 3 16 12 18
13 İstanbulspor 12 5 4 3 19 20 18
14 Giresunspor 13 4 6 3 15 17 15
15 Adanaspor 13 3 5 5 16 15 14
16 Afjet Afyonspor 13 3 6 4 16 23 13
17 Elazığspor 13 2 8 3 13 21 9
18 Kardemir Karabükspor 13 0 11 2 6 32 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 14 11 1 2 37 10 35
2 Fatih Karagümrük 14 10 2 2 27 12 32
3 Tuzlaspor 14 10 3 1 33 9 31
4 Menemen Belediyespor 14 9 1 4 30 15 31
5 Sivas Belediyespor 15 8 3 4 27 19 28
6 Şanlıurfaspor 14 7 3 4 21 12 25
7 Bandırmaspor 14 7 4 3 21 15 24
8 Etimesgut Belediyespor 14 6 3 5 18 13 23
9 Pendikspor 14 5 3 6 20 16 21
10 Kırklarelispor 15 5 4 6 18 16 21
11 Kahramanmaraşspor 14 6 5 3 15 15 21
12 Zonguldak Kömürspor 14 5 4 5 12 12 20
13 Tarsus İdman Yurdu 13 5 4 4 22 23 19
14 Bak Spor 14 4 4 6 15 24 18
15 Fethiyespor 14 3 4 7 11 15 16
16 Tokatspor 14 4 8 2 13 17 14
17 Konya Anadolu Selçukspor 13 2 5 6 18 28 12
18 Darıca Gençlerbirliği 14 3 8 3 12 24 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 13 9 0 4 27 11 31
2 Hekimoğlu Trabzon 13 8 1 4 21 7 28
3 Nevşehir Belediyespor 13 7 1 5 28 13 26
4 Tire 1922 13 6 0 7 18 8 25
5 Ergene Velimeşe 14 7 4 3 20 13 24
6 Şile Yıldızspor 13 7 4 2 31 18 23
7 Karaköprü Belediyespor 13 7 4 2 23 14 23
8 Silivrispor 14 6 4 4 16 9 22
9 Artvin Hopaspor 13 4 2 7 11 7 19
10 Yomraspor 13 4 2 7 15 12 19
11 Kozan Belediyespor 13 4 2 7 13 11 19
12 Batman Petrolspor 13 5 4 4 12 14 19
13 Erzin Belediyespor 13 4 3 6 19 14 18
14 Erbaaspor 13 4 4 5 17 12 17
15 Gebzespor 14 4 5 5 15 13 17
16 Büyükçekmece Tepecikspor 13 5 6 2 14 15 17
17 Körfez Spor Kulübü 13 1 9 3 8 28 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/04/2019 Trabzonspor vs Antalyaspor
 06/04/2019 Alanyaspor vs Bursaspor
 06/04/2019 Sivasspor vs Kayserispor
 06/04/2019 Galatasaray vs Yeni Malatyaspor
 07/04/2019 Kasımpaşa vs BB Erzurumspor
 07/04/2019 Göztepe vs Akhisarspor
 07/04/2019 MKE Ankaragücü vs Fenerbahçe
 07/04/2019 Medipol Başakşehir vs Atiker Konyaspor
 08/04/2019 Çaykur Rizespor vs Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/04/2019 Altınordu vs Osmanlıspor FK
 02/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Adanaspor
 02/04/2019 Gençlerbirliği vs Boluspor
 02/04/2019 İstanbulspor vs Eskişehirspor
 03/04/2019 Balıkesirspor Baltok vs Giresunspor
 03/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Afjet Afyonspor
 03/04/2019 Hatayspor vs Elazığspor
 03/04/2019 Denizlispor vs Altay
 06/04/2019 Boluspor vs Kardemir Karabükspor
 03/04/2019 Balıkesirspor Baltok - Giresunspor Giresunspor ligde deplasmandaki son 10 maçında hiç kazanamadı  Balıkesirspor Baltok yenilmez
 06/04/2019 Boluspor - Kardemir Karabükspor Kardemir Karabükspor ligdeki son 26 maçında hiç kazanamadı  Boluspor yenilmez
 06/04/2019 Balıkesirspor Baltok - İstanbulspor Balıkesirspor Baltok ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Balıkesirspor Baltok yenilmez
 06/04/2019 Osmanlıspor FK - Eskişehirspor Eskişehirspor ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Osmanlıspor FK yenilmez
 06/04/2019 Balıkesirspor Baltok - İstanbulspor İstanbulspor ligde deplasmandaki son 14 maçında hiç kazanamadı  Balıkesirspor Baltok yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/04/2019 Tokatspor vs Manisa BBSK
 03/04/2019 Anadolu Selçukspor vs Şanlıurfaspor
 03/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Pendikspor
 03/04/2019 Fatih Karagümrük vs Bandırmaspor
 03/04/2019 Fethiyespor vs Kırklarelispor
 03/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Zonguldak Kömürspor
 03/04/2019 Menemen Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 03/04/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Sivas Belediyespor
 03/04/2019 Tuzlaspor vs Bak Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/04/2019 Artvin Hopaspor vs Şile Yıldızspor
 03/04/2019 Körfez Spor Kulübü vs Batman Petrolspor
 03/04/2019 Erzin Belediyespor vs Yomraspor
 03/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Silivrispor
 03/04/2019 Kozan Belediyespor vs Erbaaspor
 03/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 03/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Gebzespor
 03/04/2019 Tire 1922 vs Ergene Velimeşe
 03/04/2019 Nevşehir Belediyespor - Gebzespor Gebzespor ligde deplasmandaki son 10 maçında hiç kazanamadı  Nevşehir Belediyespor yenilmez

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI