Bugun...Perinçek: 'Kürdistan' bayrağına HAYIR!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Genel Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, AKP hükümetinin Atatürk Hava Alanına, Esenboğa’ya, Çankaya’ya Kürdistan Bayrağı çekmesine HAYIR dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 01-03-2017 14:29:25 Tarih: 01-03-2017 14:09

Perinçek: 'Kürdistan' bayrağına HAYIR!

Perinçek, şunları belirtti:

 

"ATATÜRK HAVA ALANI ESENBOĞA VE ÇANKAYA’DA
KÜRDİSTAN BAYRAĞI"


"Önceki gün Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin Türkiye’ye yaptığı ziyaret nedeniyle İstanbul Atatürk Hava Alanı’na ve Esenboğa Hava Alanı’na sözde “Kürdistan” bayrağı çekildi. Yine dün Çankaya’da Başbakan Binali Yıldırım ile Mesut Barzani arasındaki görüşmede Kürdistan bayrağı dikkat çekti.

 

 

İKİNCİ İSRAİL BAYRAĞINA HAYIR!


Başbakan Binali Yıldırım, “Kürdistan” Bayrağı açılmasını bugün “Diplomatik teamül” olarak niteledi. Bir devlet ancak tanımış olduğu bir devletin bayrağını tanır.


Türkiye’nin bağımsız devlet olarak tanıdığı devletlerin arasında “Kürdistan” diye bir devlet bulunmuyor.


Kaldı ki, bugün komşularımız arasında ve dünyada “Kürdistan” diye bağımsız bir devlet bulunmuyor. “Kürdistan Bölgesi”, Irak Anayasası’nın 117. Maddesine göre, Irak devleti içinde federe bir bölgedir. Barzani’nin bağımsız bir devletin başkanı gibi karşılanması, ABD’nin Kürdistan planına EVET anlamı taşıyor. Bu tavır, aynı zamanda Irak Devletinin bütünlüğüne karşı komşulukla bağdaşmayan bir kötü niyeti de içermektedir. Kesinlikle kınıyoruz.


Türkiye ile İngiltere arasında 1926 yılında imzalanan Ankara Antlaşmasının 5. Maddesine göre, Türkiye ile Irak arasındaki sınır kesindir ve bozulamaz.


Birleşmiş Milletler Sözleşmesine göre, devletlerin sınırlarıyla oynanamaz.


Irak’ın toprak bütünlüğü, Uluslararası Hukukun ve bölge ülkelerinin güvencesi altındadır. O sınırı bozmaya kalkanlar, karşılarında bütün bölge ülkelerini ve en önemlisi Mehmetçiği bulacaklardır.


O sınırda yeni bir Devletin oluşturulması, hem Türkiye’nin bölünmesi planına hizmet eder, hem de Uluslararası Hukuka aykırıdır.


Bugün bağımsız bir Kürdistan Devleti yoktur, ancak Amerikan silahıyla hazırlanan bir Bağımsız Kürdistan Devleti planı vardır.


Ne var ki, Kürdistan planı, artık bir hâyâldir. Ancak bölgeyi bir kez daha karıştırmak için gündeme getirilebilir.


AKP Yönetimi, Kürdistan bayrağıyla ABD’nin İkinci İsrail planına EVET demiştir.


Biz Vatan Partisi ve Türk Milleti olarak, İkinci İsrail planına HAYIR diyoruz.

 


MÜSLÜMAN KANI DÖKÜLMESİNE HAYIR!


ABD, sözde Kürdistan’ı kurmak için Irak’ı iki kez işgal etti; Suriye’de yıllardır sürüp giden iç savaşı tezgâhladı, milyonlarca Müslümanın kanına girdi.


Sözümona “Kürdistan”, bir Kürt devleti projesi değildir. ABD silahıyla, Müslüman kanı dökülerek kurulan devlet, Kürtlerin devleti olmaz, İkinci İsrail olur.


O nedenle Atatürk Hava Alanına, Esenboğa’ya ve Çankaya’ya çekilen bayrak, İkinci İsrail bayrağıdır.


Irak’ın kuzeyinde “Kürdistan Bölgesi”, ABD silahıyla Müslüman kanı dökülerek kuruldu.


Suriye’nin kuzeyindeki “Kürt Koridoru”, Müslüman kanı dökülerek açıldı.


Bundan sonra da Diyarbakır merkezli sözde “Kürdistan” ancak Müslüman kanı dökülerek kurulur. PKK/PYD terörü ABD tarafından bu nedenle silahlandırılmakta ve desteklenmektedir.


Bu nedenlerle Kürdistan bayrağı, Müslüman kanı dökülmesine EVET bayrağıdır.


Biz Vatan Partisi ve Türk Milleti olarak, Müslüman kanı dökülmesine HAYIR diyoruz!

 

 

PKK/PYD BAYRAĞINA HAYIR!


ABD, Suriye’de yenilmiştir. ABD’nin “Kürdistan” planı bozguna uğramıştır. Ancak hâlâ bu yönde bir inat görülüyor. PKK/PYD, ABD tarafından “Kürdistan” planı için Türk Ordusuna karşı silahlandırılıyor ve destekleniyor. “Kürdistan”ın, daha doğrusu İkinci İsrail’in merkezinin Diyarbakır olduğu haritalarda gösterilmiştir. ABD’nin “Kürdistan” planındaki baş piyonu PKK/PYD’dir. O nedenle “Kürdistan” bayrağı aslında PKK bayrağıdır. Nitekim “Kürdistan” Bayrağı çekilmesini PKK ve PYD resmî açıklamalarla destekledi. HDP de, “Kürdistan” bayrağı çekmesini alkışladı.


AKP Yönetimi, Kürdistan bayrağı çekerek aynı zamanda PKK bayrağına EVET demiştir.


Biz Vatan Partisi ve Türk Milleti olarak, PKK bayrağına HAYIR diyoruz.

 

 

 

MEHMETÇİĞİN VE POLİSİMİZİN
ARKADAN HANÇERLENMESİNE HAYIR!


Türk Ordusu, Fırat Kalkanı Harekâtıyla ABD’nin Kürdistan planını bozmak için savaşıyor. AKP Yönetimi, Ankara’da ve İstanbul’da “Kürdistan” Bayrağı açarak, Mehmetçiği arkadan hançerlemektedir.


Türk Polisi, PKK’nın canlı bombalarının üzerine hayatını feda ederek atlıyor. AKP Yönetimi, Ankara’da ve İstanbul’da Kürdistan Bayrağı açarak, Türk Polisini de arkadan hançerlemektedir.

 

 

 

BAŞKANLIK SİSTEMİNE EVET 
“KÜRDİSTAN” PLANINA EVET OLUR


AKP Yönetiminin Ankara ve İstanbul’da “Kürdistan” Bayrağı açması, Başkanlık sisteminin Türkiye’ye ne getireceğini apaçık sergilemiştir. Takke düşmüş ve başkanlık sistemi gözükmüştür.


Başkanlık Sistemine EVET, “Kürdistan” planına EVET olur.

 

 

DEVLET BAHÇELİ “KÜRDİSTAN” BAYRAĞINA HAYIR DİYORSA
REFERANDUMDA EVET DİYEMEZ


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Kürdistan Bayrağına HAYIR dedi. Ancak bu Hayır’ın inandırıcı olması için, Başkanlık Sistemine de HAYR demesi gerekir. Aksi takdirde, bugün yaptığı konuşma, halkı aldatma çabasından başka bir anlam taşımayacaktır.


Kürdistan Bayrağı açılması, kimlerin bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ ile el ele verdiklerini sergilemiştir.


Kürdistan Bayrağına HAYIR diyenler, Kürdistan Bayrağına EVET diyenlerle aynı cephede olamaz!


Devlet Bahçeli’yi Kürdistan Bayrağı’na HAYIR demek için, Başkanlık sistemine de HAYIR demeye davet ediyoruz.

 

 

“KÜRDİSTAN” BAYRAĞININ GEÇMİŞTE DE AÇILMASI
SUÇU AĞIRLAŞTIRIYOR


AKP Hükümetinin Sözcüleri, Kürdistan Bayrağını kendi hükümetleri döneminde geçmişte de açtıklarını itiraf ettiler.


Bu itiraf, onların bu suçu tekrar etmeye devam ettiklerini gösteriyor. Suç, ağırlaşmaktadır.


AKP Yönetimi, “Kürdistan” Bayrağı açtığı Açılım siyasetleriyle, Diyarbakır’da “Kürdistan” ağırlamaları yaparak,PKK’yı güçlendirmiş, PKK’nın mayın döşemesine, hendekler kazmasına, bölgedeki vatandaşların evlerini işgal etmesine, haraç toplamasına, belediyeleri terör faaliyetinin üsleri haline getirmesine, PKK’nın Meclise girmesine izin vermiştir.


Bugün yeniden dalgalandırılan “Kürdistan Bayrağı”, Açılım siyasetini hortlatma tehlikesini içermektedir.


Oysa Açılım mezara gömülmüştür.


Hiçbir güç, Açılım’ı hortlatamaz!

 

 

AKP VE MHP’Lİ VATANDAŞLARIMIZ
“KÜRDİSTAN” BAYRAĞINA KESİNLİKLE EVET DEMEZ


Bugün Cumhurbaşkanlığı Sistemine EVET diyen AKP ve MHP, Kürdistan Bayrağına EVET diyen PKK ve HDP ile aynı cephede buluşmuş oldular.


Bu olay, bugünkü AKP yönetimine ve MHP’ye şiddetli bir uyarıdır.


AKP ve MHP’ye oy veren vatandaşlarımız, “Kürdistan” Bayrağı açılmasına kesinlikle EVET demez!


Biz Vatan Partisi olarak, AKP ve MHP seçmeni vatandaşlarımızla el ele Başkanlık Sistemine HAYIR diyoruz!

 

 

KÜRT VATANDAŞLARIMIZIN BAYRAĞI 
AYYILDIZLI AL BAYRAĞIMIZDIR


Kimilerinin söyledikleri gibi, Kürdistan Bayrağı açmak, Kürt vatandaşlarımızın oylarını kazanmaz. Tam tersine Kürdistan Bayrağına en başta Kürt vatandaşlarımız HAYIR diyor.


Kürt vatandaşlarımızın bayrağı Ayyıldızlı Al Bayraktır.


Kürt vatandaşlarımızın ataları Doğu Cephesinde, Çanakkale’de, Güney Cephesinde Amerikalı grafikerlerin çizdiği sözde bayrak altında şehit olmadılar. Milletlerin bayraklarını yabancı silahlı kuvvetler çizmez.

 

 

İNİŞE GEÇEN KUVVETLER HEP HATA YAPAR


Tek başına AKP yönetiminin sonu gözükmüştür. Türkiye, Kürdistan Bayrağını savunur durumlara düşen AKP yönetimini sırtında taşımaz.


İnişte olan AKP, birbiri ardı sıra hatalar yapmakta ve iyice batmaktadır.


Bugün dış ve iç cephede yürüttüğümüz Vatan Savaşının zafere ulaşması için Millî Seferberlik Hükümeti şarttır ve kaçınılamaz.

 

 

Perinçek, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında havalimanlarına Kürdistan bayrağı açılmasına tepki göstererek, ‘İstanbul'da bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir?’ dedi. Acaba bu AKP ve MHP arasında gerginliğe neden olabilir mi? Ayrıca referandumda evet diyenler arasında bir etki yaratır mı?” sorusuna Perinçek, “Kim yaptı diye bir soru olabilir mi? Her şey ortada. Sayın Binali Yıldırım arkasında duran bayrağın farkında değil mi? Ajanlar mı getirdi onu oraya? Bahçeli’nin kimin yaptığını sorması olayın rehavetini anlamadığını gösteriyor. Ancak Türk milleti bunu cezalandıracaktır. Yine milletimiz Kürdistan bayrağı açanlarla referandumda ortaklık yapan Bahçeli’yi de hizaya getirecektir. MHP’nin o kadar duyarlı, vatansever seçmeni var ki, onlar zaten kararlarını vermiştir. Bir de AKP ‘Bölücüler hayır dediği için evet diyoruz’ açıklamaları yapıyordu. Kimin hangi tarafta olduğu ortaya çıktı. Bölücülerle hareket edenler ortada. PKK kimi alkışlıyor. Bu PKK’nın bayrağıdır. Yaptıkları bu hatayı toparlayamayacaklar. Referandum sonucu şimdiden hayırlı olsun” yanıtını verdi.

 

 

 

‘HABERİ DARBECİLİKLE İZAH ETMEK AKIL DIŞI’


Perinçek, “Hürriyet gazetesinin ‘Karargah Rahatsız’ başlıklı haberine açılan soruşturmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da şu yanıtı verdi: Genelkurmay ile ilgili bazı söylentiler vardı. Hürriyet gazetesi de kamuoyunu bilgilendirme görevi yaptı. Bu haberle diğer gazetelerin de önüne geçmiştir. TSK’nın bu açıklık getirilemeyen söylentilerle yıpratılması daha mı iyi? Hele haberi darbecilikle izah etmeleri akıl dışıdır. O bakımdan bravo Hürriyet gazetesine. Rahatsız olmayı anlamak mümkün değil. Tabii psikolojik savaş karşısında Genelkurmayın rahatsız olması normal. Savaşlar aynı zamanda dedikodu ve psikolojik savaşlarla yapılıyor. Genelkurmayın bu dedikodulara cevap verip, ordumuzun moralini güçlendirmesi, komuta kademesi ile subayları, erleri arasında birliğin, güvenin olduğuna yönelik tavrı alması da son derece yerindedir. Ancak savcıların ise hangi ceza kanun maddesine göre o soruşturmayı açtığına şaşıyorum. Vatan Partisi olarak kamuoyunu aydınlatan Hürriyet gazetesi ile dayanışma içerisindeyiz."

 
Kaynak: http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/basin-aciklamalari/dogu-perincek-kurdistan-bayragina-hayir-23368

Bu haber 257 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 22 14 2 6 33 11 48 +22
2 Galatasaray 22 12 4 6 45 24 42 +21
3 Beşiktaş 22 11 5 6 42 27 39 +15
4 Yeni Malatyaspor 22 9 6 7 34 25 34 +9
5 Atiker Konyaspor 22 8 4 10 29 23 34 +6
6 Trabzonspor 22 9 7 6 37 32 33 +5
7 Sivasspor 22 8 7 7 32 32 31 0
8 Kasımpaşa 22 9 11 2 39 41 29 -2
9 Antalyaspor 22 8 9 5 22 31 29 -9
10 Alanyaspor 22 8 10 4 22 26 28 -4
11 Kayserispor 22 7 8 7 20 28 28 -8
12 Çaykur Rizespor 22 5 7 10 27 30 25 -3
13 Göztepe 22 8 13 1 24 29 25 -5
14 Bursaspor 22 4 6 12 19 23 24 -4
15 Fenerbahçe 22 5 8 9 23 29 24 -6
16 MKE Ankaragücü 22 7 12 3 20 35 24 -15
17 BB Erzurumspor 22 4 9 9 23 29 21 -6
18 Akhisarspor 22 4 12 6 21 37 18 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Denizlispor 11 8 1 2 24 7 26
2 Ümraniyespor 12 8 3 1 18 10 25
3 Altınordu 12 7 2 3 22 7 24
4 Gençlerbirliği 10 7 2 1 19 6 22
5 Osmanlıspor FK 12 7 4 1 16 10 22
6 Eskişehirspor 12 5 1 6 14 11 21
7 Hatayspor 12 5 2 5 16 8 20
8 Adana Demirspor 11 5 3 3 18 11 18
9 İstanbulspor 10 5 2 3 19 16 18
10 Gazişehir Gaziantep FK 11 5 4 2 16 9 17
11 Balıkesirspor Baltok 10 5 3 2 13 10 17
12 Boluspor 10 3 3 4 13 10 13
13 Adanaspor 11 3 4 4 15 13 13
14 Altay 11 3 5 3 11 12 12
15 Afjet Afyonspor 11 3 5 3 15 20 12
16 Giresunspor 10 3 5 2 11 14 11
17 Elazığspor 11 2 6 3 12 17 9
18 Kardemir Karabükspor 11 0 9 2 5 25 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 12 9 2 1 30 7 28
2 Manisa BBSK 11 8 1 2 27 8 26
3 Fatih Karagümrük 11 8 1 2 24 9 26
4 Sivas Belediyespor 12 7 3 2 21 15 23
5 Menemen Belediyespor 11 6 1 4 24 14 22
6 Etimesgut Belediyespor 11 5 1 5 16 10 20
7 Şanlıurfaspor 10 5 2 3 11 7 18
8 Kırklarelispor 12 4 3 5 15 13 17
9 Kahramanmaraşspor 12 5 5 2 11 14 17
10 Pendikspor 10 4 2 4 16 13 16
11 Zonguldak Kömürspor 11 4 3 4 10 10 16
12 Tarsus İdman Yurdu 10 4 3 3 18 19 15
13 Bandırmaspor 10 4 4 2 11 11 14
14 Bak Spor 11 3 3 5 11 15 14
15 Konya Anadolu Selçukspor 10 2 2 6 17 19 12
16 Fethiyespor 12 2 4 6 9 14 12
17 Darıca Gençlerbirliği 11 3 5 3 9 15 12
18 Tokatspor 11 2 7 2 8 14 8
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 10 7 0 3 21 8 24
2 Nevşehir Belediyespor 11 6 1 4 24 12 22
3 Tire 1922 11 5 0 6 15 7 21
4 Hekimoğlu Trabzon 10 6 1 3 14 7 21
5 Karaköprü Belediyespor 11 6 3 2 22 13 20
6 Şile Yıldızspor 10 6 3 1 24 11 19
7 Ergene Velimeşe 11 5 3 3 16 10 18
8 Artvin Hopaspor 10 4 1 5 10 4 17
9 Silivrispor 11 5 4 2 13 8 17
10 Kozan Belediyespor 10 3 1 6 10 7 15
11 Batman Petrolspor 10 4 3 3 11 13 15
12 Yomraspor 10 3 2 5 10 9 14
13 Erzin Belediyespor 10 3 3 4 15 12 13
14 Gebzespor 11 3 4 4 11 9 13
15 Büyükçekmece Tepecikspor 10 3 5 2 9 13 11
16 Erbaaspor 10 2 4 4 10 10 10
17 Körfez Spor Kulübü 10 0 8 2 5 24 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 22/02/2019 Çaykur Rizespor vs Yeni Malatyaspor
 22/02/2019 Göztepe vs Trabzonspor
 23/02/2019 Sivasspor vs Antalyaspor
 23/02/2019 Alanyaspor vs Kasımpaşa
 23/02/2019 Medipol Başakşehir vs Bursaspor
 24/02/2019 MKE Ankaragücü vs BB Erzurumspor
 24/02/2019 Atiker Konyaspor vs Kayserispor
 24/02/2019 Galatasaray vs Akhisarspor
 25/02/2019 Beşiktaş vs Fenerbahçe
 23/02/2019 Alanyaspor - Kasımpaşa Alanyaspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Alanyaspor yenilmez
 23/02/2019 Alanyaspor - Kasımpaşa Kasımpaşa ligdeki son 5 maçını kaybetti  Alanyaspor kazanır
 23/02/2019 Sivasspor - Antalyaspor Sivasspor ligde evindeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Sivasspor yenilmez
 23/02/2019 Sivasspor - Antalyaspor Antalyaspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Sivasspor yenilmez
 22/02/2019 Çaykur Rizespor - Yeni Malatyaspor Çaykur Rizespor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Çaykur Rizespor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 22/02/2019 Balıkesirspor Baltok vs Afjet Afyonspor
 22/02/2019 İstanbulspor vs Hatayspor
 23/02/2019 Boluspor vs Adanaspor
 23/02/2019 Adana Demirspor vs Altınordu
 23/02/2019 Gençlerbirliği vs Ümraniyespor
 24/02/2019 Giresunspor vs Altay
 24/02/2019 Kardemir Karabükspor vs Elazığspor
 24/02/2019 Denizlispor vs Osmanlıspor FK
 24/02/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/02/2019 Fatih Karagümrük vs Zonguldak Kömürspor
 23/02/2019 Menemen Belediyespor vs Fethiyespor
 24/02/2019 Şanlıurfaspor vs Bak Spor
 24/02/2019 Anadolu Selçukspor vs Kırklarelispor
 24/02/2019 Bandırmaspor vs Etimesgut Belediyespor
 24/02/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Sivas Belediyespor
 24/02/2019 Pendikspor vs Manisa BBSK
 24/02/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Tuzlaspor
 24/02/2019 Tokatspor vs Kahramanmaraşspor
 24/02/2019 Anadolu Selçukspor - Kırklarelispor Anadolu Selçukspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Anadolu Selçukspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/02/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Ergene Velimeşe
 24/02/2019 Artvin Hopaspor vs Nevşehir Belediyespor
 24/02/2019 Batman Petrolspor vs Şile Yıldızspor
 24/02/2019 Erzin Belediyespor vs Gebzespor
 24/02/2019 Yomraspor vs Erbaaspor
 24/02/2019 Kozan Belediyespor vs Tire 1922
 24/02/2019 Körfez Spor Kulübü vs Silivrispor
 24/02/2019 Nazilli Belediyespor vs Karaköprü Belediyespor

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI